Expedite na I edycji Festiwalu Ludzi Sztuki Orzeł 2016

12 i 13 listopada miała miejsce I edycja Festiwalu Ludzi Sztuki Orzeł 2016. To multimedialny festiwal prezentujący artystyczne osiągnięcia debiutujących polskich twórców, w dziedzinach takich jak: OBRAZ, RUCH, DŹWIĘK, SŁOWO. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Ludzi Sztuki - Mushchelka. Wydarzenie miało miejsce w halach EXPO XXI w Warszawie.

Festiwal Sztuki Orzeł 2016 to promocja szeroko pojętej polskiej kultury i sztuki prezentujący młode pokolenie artystów wraz z jego najlepszymi dokonaniami. Twórcy festiwalu angażują się w projekty, które będą się wyróżniać na tle innych produkcji i będą trafiały do odbiorcy z nawiązaniami do polskiej literatury, polskiej kultury i polskiej sztuki. Festiwal wspiera rodzimych artystów, by spełniać ich marzenia i prezentować ich talent światu.

O 11:00 12 listopada miało miejsce uroczyste otwarcie Polskiego Festiwalu Sztuki uwieńczone występem skrzypaczki, Izabeli Żebrowskiej. Przez cały dzień prezentowali się młodzi twórcy. Następnie goście festiwalu oglądali występy gości specjalnych, między innymi: Duetu Fortepianowego, Kasi Novej czy Danuty Stankiewicz. Pierwszy dzień zakończył się niezwykle klimatycznym koncertem zespołu LemON.

W niedzielę Gminna Biblioteka Publiczna ze Skarbimierza przygotowała specjalnie dla najmłodszych gości festiwalu spektakl "Kopciuszek". Cały dzień, podobnie jak w sobotę, prezentowali swój dobytek polscy artyści w czterech kategoriach. O godzinie 16:30 jury podsumowało zmagania artystów i wręczyło nagrody. Gale Finałową wypełniła radość zwycięzców i podziękowania dla organizatorów. Popołudniu miały miejsce występy gości specjalnych - efektowne show zaprezentował teatr Sabat, wystąpił Michał Milowicz ze swoim zespołem "Chłopaki nie płacą", a ostatnim, lecz cieszącym się niezwykłym zainteresowaniem wydarzeniem pierwszej edycji Polskiego Festiwalu Sztuki był spektakl "Polita" w reżyserii Janusza Józefowicza.

Expedite Cosulting Group było sponsorem tego wydarzenia. Nasze stoisko było otwarte na pytania gości przez całe dwa dni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Comments are closed.