Inwestycja w kryptowaluty

Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach?

Wystarczy inwestycja w zakup lub dzierżawę koparki kryptowalut, aby rozpocząć przygodę z kopaniem kryptowalut, a docelowo uczynić z tych działań sposób na planowanie swojej przyszłości pod kątem finansów. Niewątpliwą zaletą tej formy inwestowania jest możliwość zabezpieczenia kapitału przed inflacją.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o dogodne dla siebie rozwiązanie.

Nasz zespół dobierze rozwiązania adekwatne do Twoich potrzeb.

Bitcoin, Litecoin, Ethereum - czy to pieniądze przyszłości?

Płatność bezgotówkowa to już od jakiegoś czasu nasza codzienność. Szczególnie dlatego, że nawet w kiosku możemy zapłacić kartą. Jeśli mówimy o kryptowalutach - warto zwrócić uwagę, że dodatkowo pomijana jest instytucja banku. Płatności odbywają się na zasadzie „peer to peer”, czyli bez przewalutowań oraz  z minimalnym kosztem przelewu. Oznacza to, że oszczędną formę gospodarowania aktywami.

Kopalnie kryptowalut

Proces generowania kryptowaluty

 

Z uwagi na fakt, że kryptowaluty zazwyczaj nie są zależne od jakichkolwiek instytucji, powstawanie nowych monet nie zależy od decyzji banków centralnych czy organów rządowych. Często ich generowanie przebiega w procesie zwanym „kopaniem”. Nazwa ta powstała z powodu podobieństwa do kopania złota. Różnica jest taka, że do kopania złota potrzeba maszyn niezbędnych do wydobycia kruszcu, a w przypadku kryptowalut tymi urządzeniami są tzw. koparki. Rolę kruszcu pełni wtedy waluta elektroniczna.

W przypadku Bitcoina kopanie jest ściśle związane z procesem transferu waluty między portfelami. Po zleceniu transakcji są one dodawane w tzw. blokach do istniejącego łańcucha bloków, czyli blockchain. Jednakże zanim trafią do istniejącego łańcucha, muszą zostać zatwierdzone, co pozwala na odsianie błędów i prób fałszerstwa.

Na czym polega owo zatwierdzenie? Na rozwiązaniu problemu kryptograficznego w postaci, swego rodzaju, obliczeń matematycznych. W tym celu jest wykorzystywana moc obliczeniowa komputerów – „koparek” podłączonych do sieci. „Górnik” (właściciel koparki), który znajdzie rozwiązanie powyższego problemu, ogłasza je w sieci, a pozostali sprawdzają jego poprawność. Jeśli rozwiązanie zostanie potwierdzone, nowy blok zostaje dodany, a „górnik” otrzymuje nagrodę w postaci określonej ilości kryptowaluty. Otrzymuje on także wynagrodzenie w postaci opłaty transakcyjnej uiszczanej przez zlecającego transfer. Jednakże stanowi ono znacznie niższą część niż powyższa nagroda.

Czym są koparki kryptowalut?

 

Do rozwiązywania problemów kryptograficznych, a tym samym generowania kryptowalut, mogą być wykorzystywane właściwie wszelkie komputery, nawet klasy PC, laptopy czy również smartfony. Co ciekawe, „kopać” można nawet na najprostszym telefonie komórkowym, dostępnym na rynku od ręki.  Na większości urządzeń proces ten jednak będzie nieopłacalny z uwagi na niską moc obliczeniową w relacji do zużycia energii. Dlaczego? Koszt zużytego prądu może być wtedy wyższy niż wartość uzyskanej kryptowaluty. Z tego powodu do powyższego procesu obecnie buduje się wyspecjalizowane urządzenia, których przeznaczeniem jest właśnie kopanie. Dzięki temu można uzyskać maksymalną efektywność, przy możliwie niskim zużyciu energii elektrycznej.

Do najbardziej popularnych należą zestawy oparte o moc obliczeniową kart graficznych GPU (używane między innymi do generowania kryptowalut Ethereum, Ethereum Classic czy Monero), dedykowane maszyny ASIC (w przypadku Bitcoin), ale również zdarzają się bazujące na procesorach CPU. Zwłaszcza te pierwsze zyskują znaczną popularność. Głównie dzięki ogólnej dostępności wykorzystywanych podzespołów, uniwersalności (sprzęt można wykorzystywać do kopania wielu różnych kryptowalut w zależności od ich opłacalności) czy łatwości rozbudowy. Wiele największych kopalni na świecie jest opartych właśnie o układy bazujące na kartach graficznych. Oprócz samego sprzętu istotne jest również oprogramowanie. Wykorzystywane są programy, tzw. kopacze. Obecnie są one dostępne na różnych platformach systemowych, włączając Windows i najbardziej popularne dystrybucje Linux.

Co oferujemy?

Istnieje wiele form współpracy i nieograniczone możliwości zarobkowe. Nasz doradca w odpowiedzi na realne potrzeby klientów proponuje rozwiązania dostosowane do osób początkujących w inwestycjach w kryptowaluty, jak też znacznie bardziej zaawansowane – dla bardziej doświadczonych.

Jak rozpocząć kopanie?

 

Korzystnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która wyspecjalizowana jest w obsłudze kopalni kryptowalut. Najbardziej uciążliwe czynności związane z obsługą urządzeń, takie jak monitorowanie pracy, konfigurowanie czy bieżący serwis można przenieść na specjalistów zajmujących się tym na co dzień. Ponadto specjaliści w takim modelu zajmują się analizą rynku kryptowalut, podejmują decyzje nt. wyboru najbardziej opłacalnej waluty oraz konfigurują na tej podstawie oprogramowanie. Pozwala to maksymalizować efektywność urządzenia i minimalizować okresy jego przestoju.

Kolokacja kryptokoparek

W ramach tej usługi nasz zespół udostępnia specjalnie przygotowane, bezpieczne miejsce pod dedykowaną kopalnię -  koparki kryptowalut. Dodatkowo oferujemy korzystne umowy na dostarczenie energii elektrycznej.

Chcesz wiedzieć więcej?  Zadzwoń lub napisz do nas!

Budowa kopalni i montaż koparek - własna kopalnia kryptowalut

W oparciu o indywidualne ustalenia mamy możliwość stworzyć własną koparkę czy kopalnię kryptowalut, której parametry będą zgodne z oczekiwaniami klienta.

Chcesz wiedzieć więcej?  Zadzwoń lub napisz do nas!